VIDEO: Policisté kontrolují pohyb mezi okresy za pomoci armády

zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Od půlnoci z neděle na pondělí provádějí policisté namátkové, ale intenzivní kontroly dodržování zákazu pohybu mezi okresy v Jihomoravském kraji na více než 160 vytipovaných místech. Od úterního rána se na stanovištích vedle policistů objevili i příslušníci armády.

Na hranicích, ale i uvnitř jednotlivých okresů se můžete setkat s policejními hlídkami. Nečetnější kontroly probíhají na hlavních silničních tazích. Do kontrol nových opatření je zapojen maximální možný počet policistů. S hlídkami se tak můžete při kontrole setkat i ve vlaku nebo při nástupu do autobusu. „Jihomoravská policie na tuto kontrolní činnost vyčlenila zhruba 2500 policistů, kteří na dodržování pohybu mezi okresy dohlíží 24 hodin denně. Za první den bylo policisty zpět vráceno 115 řidičů,“ vysvětlil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od úterního rána posílili hlídky policistů také příslušníci armády. Aby mohli plnit úkoly policie, byli předtím náležitě proškoleni. Setkat se s nimi můžete na všech 160 vytipovaných místech v rámci celé jižní Moravy. „První hodiny opatření ukázaly, že občané jsou na kontroly připraveni. Těch, kteří nedokázali hodnověrně prokázat účel své cesty, bylo opravdu minimum. Informace k pravidlům cestování, vysvětlení některých situací naleznete na stránkách Ministerstva vnitra,“ doplnil policejní mluvčí David Chaloupka.