Zemřel rockový bubeník a mediální podnikatel Radim Pařízek

Foto: Rádio Čas

OSTRAVA – Nejen Ostravskou scénou show byznysu dnes otřásla zpráva o tom, že zemřel Radim Pařízek. Rockerům byl znám díky desítkám let působení ve skupině Citron, ostatní lidé jej pak mají zažitého jako majitele Rádia Čas, Čas Rock, nebo Rádia Dálnice. Jeho společnost Digital Broadcasting je také provozovatelem televizí Relax a Rebel.

„Radim Pařízek podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. Upřímnou soustrast rodině a všem jeho blízkým,” vyjádřili se dnes jeho hudební kolegové ze skupiny Citron, kteří nakonec provolali: “Radime, za celý Citron ti děkujeme! Navždy budeš s námi!“

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Radim Pařízek byl člověk s velkým profesním záběrem. Metalová kapela Citron pod jeho vedením absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech amerických a prodala více než milion desek. V roce 1987 získala rovněž Zlatého slavíka.

Stejně úspěšný byl také v oblasti mediálního podnikání, kterému se věnoval od roku 1998, kdy založil Rádio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Pařízek byl také úspěšný na poli závodního jachtingu, kde získal několik ocenění ze závodů, včetně mezinárodních soutěží.

„Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál,“ uvedli dnes jeho kolegové z redakce Rádia Čas.