Cyklisty v Kroměříži čekají změny na dvou ulicích

Ilustrační foto: K. Bílková

KROMĚŘÍŽ – Větší komfort a hlavně bezpečnost cyklistů, to si kroměřížská radnice slibuje od plánovaných změn v ulicích města. První z nich se dotknou ulic Na Lindovce a Lutopecká. Na obou z nich se chystají změny dopravního řešení, které se dotknou jak cyklistů, tak řidičů.

V ulici Na Lindovce se na obou stranách silnice vytvoří cyklopruhy o šířce 1,5 metru, které vymezí plastový pás na silnici. Na vozovce bude vodorovným značením dána její šířka 7,5 metru. Pěším budou nadále sloužit chodníky na obou stranách cesty a auta mohou využít stání u rodinných domů, případně parkovací místa v okolních ulicích, například na Pavlíkově, Koperníkově či Květné.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Lutopecké se vybuduje nový chodník po levé straně ve směru na Lutopecny. Zároveň se upraví autobusová zastávka, vznikne tu místo pro přecházení silnice a počítá se i s vodorovným značením formou ochranných cyklopruhů pro cyklisty. Interaktivní mapu obou plánovaných změn najdou zájemci na webu.

„Úpravy v této části města zajistí návaznost na stezku na Barbořinu a okolní ulice, jako třeba ulice Koperníkova, kde bude následně vyznačen piktogramový koridor pro cyklisty, na který naváže piktokoridor v ulici Gen. Svobody a již vyznačený piktokoridor za Květnou zahradou. Situace v Kojetínské ulici se bude ve spolupráci s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje řešit formou stezky pro pěší a cyklisty, která naváže na cyklostezku do Postoupek,“ doplnil Martin Gabryš, koordinátor městské mobility.