Kam s dětmi v době lockdownu? V Litovli můžete vyrazit na dětské hřiště

LITOVEL – Od pondělí vláda přistoupila k razantnímu omezení pohybu. Doporučila také uzavřít dětská hřiště. Některá města toto doporučení využila, v jiných naopak zůstala hřiště otevřená, aby měly děti kde trávit svůj volný čas. V Litovli zůstávají hřiště zatím otevřená.

Na svých webových stránkách město Litovel informovalo o skutečnosti, že v Litovli a v místních částech zůstávají hřiště zatím otevřená. „Prosíme Vás ale, abyste se v jejich prostoru řídili všemi vládními nařízeními, tedy mít zakrytá ústa a nos nejméně chirurgickou rouškou,“ žádá město zároveň občany. Snažte se také dodržovat odstup 2 metry od dalších lidí, neshlukujte se, po návštěvě hřiště si nezapomeňte dezinfikovat ruce. V případě porušování vládních opatření dětská hřiště mohla být uzavřena. Město také upozorňuje obyvatele bydlící v bytových domech, že i ve společných prostorách včetně výtahu platí povinnost nošení roušek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .