Krajské nemocnice navyšují počty lůžek intenzivní péče o pacienty s koronavirem

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

KRAJ VYSOČINA – V krajských nemocnicích ubývají volná lůžka na intenzivní péči pro covid pozitivní pacienty. Příčinou je nárůst pozitivně testovaných osob. Nejhorší situaci zaznamenaly nemocnice o uplynulém víkendu.

Nemocnice na Vysočině se v posledních čtrnácti dnech zvládly postarat o zhruba desítku covid pozitivních pacientů z jiných krajů. Nyní ale nejsou výhledy příliš dobré. „Situace byla extrémně náročná přes víkend, kdy došlo k naplnění téměř veškeré kapacity intenzivní péče, k dispozici bylo v jednu chvíli pouze jediné volné lůžko na JIP a dvě lůžka na umělé plicní ventilaci. Z tohoto důvodu byla navýšena kapacita intenzivních lůžek nad běžný, standardně připravený počet míst,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Ke včerejšímu dopoledni bylo v krajských nemocnicích 79 covid pozitivních pacientů na intenzivní péči, dalších 272 osob bylo hospitalizováno na standardních lůžkách. Vzhledem k tomu, že se situace mění doslova hodinu od hodiny, zvažuje kraj vyhlášení stavu hromadného postižení osob. Dnes bude o kapacitním vytížení krajských nemocnic jednat Krizový štáb Kraje Vysočina.