Kruhové objezdy v Hradišti zkrášlí nová výsadba trvalek

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Nové výsadby trvalkových záhonů se letos dočkají kruhové objezdy na ulicích Sokolovská, Verbířská a Stojanova. Obnova rostlin je už třeba, naposledy se trvalky vysazovaly v roce 2013. Začít by se mělo v květnu. S plánovanými změnami seznámila Lenka Procházková z Odboru správy majetku města.

Regenerací projdou záhony na všech třech místech, každý by ale měl mít trochu jiný charakter. Záhon uvnitř kruhového objezdu na Sokolovské bude laděn do šedě bílých a modrých tónů s kontrastní žlutou barvou. Pro místo město zvolilo druhy, které dobře snáší slunce a sucho. Kromě trvalek a cibulovin se tu objeví i dřeviny, konkrétně sloupovité jalovce, které spolu se zvolenými květinami pomohou navodit středomořskou atmosféru.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

S ohledem na moderní výstavbu v okolí kruhového objezdu na ulici Verbířská se zvolily rostliny s výraznější barevností. Laděn bude do červených a růžových tónů v kontrastu se světle modrou. Ve středu záhonu se objeví zajímavý kultivar dřezovce a také tento záhon bude zamulčován štěrkem.

Poslednímu záhonu na objezdu na ulici Stojanově bude dominovat zelená a bílá. I tady se lidé kromě trvalek dočkají i nových dřevin. Stávající okrasná třešeň tu zůstane a doplní ji několik keřů nízkých bíle kvetoucích hortenzií. Okolí výsadeb bude mulčováno kůrou a okraj záhonu pokryje štěrk.