Město Ostrava prodává památkově chráněnou Grossmannovu vilu

Fotogalerie: MMO

OSTRAVA – Památkově chráněná Grossmannova vila z roku 1923 v ostravské ulici Na Zapadlém je na prodej. O prodeji vily a přilehlých pozemků rozhodlo na svém včerejším zasedání ostravské zastupitelstvo.

Prodej vily je podmíněn závazkem, že její budoucí majitel provede její rekonstrukci podle projektu nazvaného “Obnova Grossmannovy vily v Ostravě”, který pro město již zhotovila společnost PPS Kania s.r.o. se sídlem v Ostravě. Další podmínkou prodeje je, že vila musí po dokončení oprav sloužit k pronájmu pro společenské a kulturní akce, prohlídkové okruhy pro širokou veřejnost, nebo krátkodobé ubytování.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Město se v minulosti snažilo vilu několikrát neúspěšně prodat. Následně zvažovalo společně s Moravskoslezským krajem využití vily pro účely jednání a také pro ubytování významných návštěv města a kraje.

„Na základě signálů ze strany privátního sektoru je město opět připraveno objekt a přilehlé pozemky prodat. Proto na začátku roku 2021 připravilo dokumentaci pro provedení stavby a získalo pro projekt stavební povolení,“ uvádí tisková kancelář města.

Nyní je ostravská radnice v očekávání znaleckého posudku ceny vily. Ten by měl být hotov v polovině března. Podání nabídek zájemců o koupi bude město přijímat do konce dubna 2021. Podle předběžných informací budou zájemci o koupi moci písemně doručit své nabídky statutárnímu městu Ostrava nejpozději do 30. dubna 2021 do 11,00 hodin. Podrobnosti město zveřejní na své úřední desce ZDE.

Po druhé světové válce byla ve vile umístěna mateřská škola, později až do roku 2005, v ní působila školní družina. I přes dílčí vnitřní úpravy zůstala zachována větší část původního interiéru