Na řece Odře chybí cyklo lávka! Lidé už chystají petici pro starostu Ostravy-Jihu

foto: e-Petice

OSTRAVA – Podepisování petice za vybudování cyklistické lávky, která by spojila Ostravu-Jih s Ostravou-Svinovem, právě probíhá elektronicky na stránce e-petice. Ke dnešnímu dni už ji podepsalo na dvě stovky lidí.

Z ostravské čtvrti Pískové doly se do Svinova přes řeku Odru na kole bez větší zajížďky nedostanete. To se lidem nelíbí, protože právě tato lokalita je na obou březích Odry oblíbeným místem pro relaxaci a odpočinek Ostravanů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zatímco na straně Ostravy-Jih vede podél řeky poblíž Pískových dolů krásná cyklostezka, kterou v zimě využívají ke sportování i běžkaři, na straně Svinova se nachází lokalita rybníků a jezírek Polanské nivy. Přesto mají obyvatelé na opačných březích k sobě i odpočinkovým zónám poměrně daleko.

Na kole či pěšky mají lidé možnost překročit Odru až v Polance nad Odrou, což je pro cyklisty velká zajížďka a pro pěší přímo zádrhel. Obdobně je tomu i opačným směrem v Nové Vsi. V katastru Ostravy-Jih lze Odru překročit jen na mostě frekventované čtyřproudové silnice Rudná. Zde je však pohyb riskantní, nájezdy na most jsou prudké, nevedou k nim zpevněné cesty a samotná cyklotrasa zde vznikla bez jakýchkoliv adaptací pouze vyznačením.

Na vzniklou situaci zareagovali lidé vytvořením petice za vybudování lávky mezi Ostravou-Jih a Svinovem, kterou obdrží starosta obvodu Ostrava-Jih, Martin Bednář.

„Město Ostrava buduje stále nové cyklotrasy a cyklostezky, průjezd městem je přesto  zatížen nemalou zajížďkou při překročení řeky Odry,“ uvádí se mimo jiné v petici.

Lidé se dožadují, aby městský obvod Ostrava-Jih, potažmo město Ostrava, začali přemýšlet o vybudování cyklistické lávky v oblasti Říční ulice, čímž by došlo k cyklistickému propojení nejen dvou zmíněných obvodů, ale také k lepšímu a časově méně náročnému průjezdu cyklistů napříč městem.

Petici k podpisu najdete ZDE.