Na silnicích v kraji se začne po zimní pauze zase stavět

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Stavební stroje vyrazí v půlce března na silniční stavby ve Zlínském kraji. „V letošním roce budou pokračovat čtyři naše stavby, na kterých se pracovalo už vloni. Postupně se k nim budou přidávat i nově zahajované investiční akce, na jejichž zhotovitele jsme vypsali veřejné obchodní soutěže,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Z 1 262 metrů dlouhého úseku silnice II/497 v Bohuslavicích u Zlína se loni stihlo zrekonstruovat přes půl kilometru. Práce budou pokračovat směrem do středu obce za částečné uzavírky, pojede se jedním jízdním pruhem a provoz budou řídit semafory. Začít by se mělo 15. března a konec se plánuje na 30. srpna.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z téměř dvoukilometrového úseku silnice II/150 v Loukově zbývá dokončit posledních 380 metrů v intravilánu obce. Práce začnou za částečné uzavírky 15. března a potrvají do konce července. S úplnou uzavírkou musí řidiči počítat od 6. dubna do 13. června, objízdná trasa povede přes Libosváry.

Už od loňského července platí úplná uzavírka na rekonstruovaném silničním tělese III/05736 ve Vsetíně-Bobrkách. Stavení firma tu odstranila původní silniční těleso a vytvořila nové. Letos na ně položí konstrukční vrstvy a následně i ložnou a obrusnou živičnou vrstvu nové silnice. Řidiči by tudy měli projet v polovině července.

V uplynulém roce byl zbourán most 48713-3 ve Velkých Karlovicích a vytvořily se základy pro nový. Doprava do údolí Pluskovec se dočasně svedla na mostní provizorium. Stavební práce tu začnou až 1. dubna a skončit by měly na konci července. Na provizorním mostě budou dopravu řídit semafory.