Pozor, vaše auto není trezor!

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Kateřina Knajzlová

ÚSTECKÝ KRAJ – V Mostě se rozmohlo vloupání do zaparkovaných motorových vozidel. Policisté doporučují ochranná opatření. 

Policie z Mostu šetří hned několik případů krádeží vloupáním do aut. V ulici Rudolická neznámý zloděj vnikl v nočních hodinách do zaparkovaného auta a odnesl z něj odloženou pánskou bundu. 

,,Jiný zloděj na sídlišti Zahradní z osobního automobilu, do kterého vnikl násilím,  odnesl různé nářadí  za deset tisíc korun. Na stejném sídlišti někdo z vozu odcizil nářadí na nákladní vozidla v hodnotě dvacet tisíc korun a další lapka v sousedním sídlišti z auta ukradl audio výbavu a další věci, vše v hodnotě pětatřicet tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a po zlodějích a odcizených věcech pátrají,“ sdělila preventistka policie Pavla Kofrová. 

Policie například doporučuje, aby lidé neparkovali na opuštěných místech, využívali hlídaná parkoviště, zamykali vozidla, i když se od něj vzdalují jen na chvíli. Aby do palubní přihrádky neukládali osobní doklady ani doklady k vozidlu, aby při odchodu od vozidla zkontrolovali uzamčení všech dveří a uzavření oken včetně střešního, nebo také aby se lidé zajímali o bezpečnější systém ochrany vozidla.