Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Husovicích a na Lesné proběhne již letos

Ilustrační foto

BRNO – V letošním roce proběhnou důležité rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulicích Nováčkova v Husovicích a Studená na Lesné. Přípravy jsou v různých stadiích, stavební práce na obou projektech začnou už letos, v Husovicích dokonce tento měsíc.

„Brno je město s dlouhou historií a ta se týká nejen velkého kulturního dědictví, ale i technické vybavenosti města. Konkrétně inženýrské sítě na mnoha místech již splnily svůj úkol a je potřeba je vyměnit a celkově zrekonstruovat. Postupně se toho dočká velký počet ulic, nyní jsou to ulice Studená a Nováčkova v městské části Brno-sever,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Rekonstrukce v ulicích Nováčkova, Svitavská a Dačického začne již 15. března, potrvá do srpna. Kanalizace bude přeložena do úzkého koridoru, poté se do ní připojí jednotlivé přípojky. Vymění se i vodovodní potrubí z roku 1926. Vznikne také nový podzemní hydrant. Stavba se nedotkne dopravy, jelikož pod zemí vznikne ražená štola. Stavební práce se vyšplhají na 7 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Lesné jsou také nevyhovující inženýrské sítě, které vznikly již v 30. letech. Rekonstrukce by měla začít v říjnu letošního roku. Kromě rekonstrukce vodovodu a kanalizace proběhne také oprava silnice a chodníků v délce 406 metrů. Dojde ke zvětšení dimenze potrubí tak, aby vyhovovalo potřebám pro odvod odpadních vod a zásobování pitnou vodou. Délka stavby je stanovena na 32 týdnů a bude probíhat zároveň s rekonstrukcí veřejného osvětlení.