Rozhledna na Holedné se stala nejoblíbenější rozhlednou roku

Zdroj: Turistický atlas

BRNO – Rozhledna na vrchu Holedná nad Jundrovem, vítězka participativního rozpočtu Dáme na vás, si připsala další první místo. V anketě Klubu přátel rozhleden skončila na přední příčce o nejoblíbenější rozhlednu roku 2020.

Do konce února mohli lidé hlasovat v soutěži Rozhledna roku 2020, nyní byly vyhlášeny výsledky. S přehledem to vyhrála ta brněnská, a to s počtem hlasů 1093 z celkových 3628. Rozhledna byla nápadem Petra Choboly, který svůj projekt přihlásil do projektu Dáme na vás 2017. Tehdy zvítězil, v květnu 2018 byl proveden průzkum vhodných lokalit pomocí dronu, při kterém se zjišťovala i reálná výška rozhledny. Tehdy se zjistilo, že původně plánovaná výška nebude stačit a náklady by přesáhly limit stanovený rozpočtem.  Město se proto rozhodlo projekt zafinancovat na vlastní náklady a rozhlednu vybudovat. V roce 2019 se podařilo získat stavební povolení a loni společnost Lesy města Brna rozhlednu postavila. Jedná se o nejvyšší stavbu tohoto druhu v Brně. Dosahuje výšky 35 metrů a má 208 schodů. Lidé nahoře uvidí  Komín, starou Bystrc, Brněnskou přehradu, Rozdrojovice, medlánecké letiště, Žabovřesky, Jundrov, Kraví horu, výstaviště i Líšeň a Hády na protější straně města. Konstrukce připomíná kmen dubu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jsem velmi rád, že se nám tento nápad podařilo uskutečnit a rozhledna se stala vyhledávaným místem procházek a výletů, což svědčí o tom, že se lidem opravdu líbí. Vítězství v anketě Klubu přátel rozhleden je odměnou nejen pro celý realizační tým, ale i pro všechny Brňany, díky jejichž podpoře v participativním rozpočtu se projekt dostal mezi vítěze, doplnil Tomáš Koláčný.