Škoda Superb opět putovala hradeckými ulicemi, tentokrát se zdrogovanou řidičkou

ilustrační fotografie

HRADEC KRÁLOVÉ – Před několika dny kontrolovali strážníci vozidlo značky Škoda Superb, které řídil zdrogovaný řidič. Stejné vozidlo se stalo předmětem kontroly toto úterý v nočních hodinách, tentokrát seděla za volantem pod vlivem drog žena.

O předchozí situaci se zfetovaným mužem jsme vás informovali v článku: Zdrogovaný šofér bez řidičáku jezdil v hradeckých ulicích. Jak dnes potvrdila mluvčí městské policie Simona Pacltová, k načapání řidičky došlo toto úterý hodinu před půlnocí. Strážníci kontrovali dodržování zákazu vycházení dle vládního nařízení a jejich pozornost v centru města upoutalo vozidlo, u kterého nesvítilo zadní brzdové světlo.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Řidičku podezřelou z přestupku hlídka zastavila, vyzvala k předložení dokladů a vysvětlení, proč porušuje zákaz vycházení. Uvedla, že jen chtěla přejet k rodičům, byla velice nervózní a měla trhavé pohyby,“ říká mluvčí. Šoférce byla provedena dechová zkouška, která přítomnost alkoholu vyloučila. Strážníci se ženy zeptali, zda před jízdou užila nějakou návykovou látku, ta jim odvětila, že v minulosti byla drogově závislá. Hlídka přivolala na místo policisty, kteří řidičce provedli test na přítomnost drog, který jasně ukázal pozitivní výsledek na pervitin. Policisté si celou situaci převzali k dořešení.