Údajně nalezenou měď prodali ve sběrně

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Tomáš Branda

MOSTECKO – Čtyři muži z Litvínovska údajně našli dvaceti žilné měděné kabely a zpeněžili je až ve druhé sběrně. Poškozené společnosti vznikla hmotná škoda v neuvěřitelné výši 850 tisíc korun!

,,Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu zatajení věci čtyři muže z Litvínovska ve věku dvaačtyřicet, pětačtyřicet, šestačtyřicet a osmašedesát let. Ti měli údajně najít v lesíku ve škarpě pod větvemi ukryté klubka měděných drátů bez izolace u obce Louka u Litvínova, kde probíhala rekonstrukce železniční tratě. Na místo přijeli s osobním vozidlem a na přívěsný vozík dráty naložili. Poté zamířili do nedaleké obce do sběrny surovin, kde však zaměstnanec kovy odmítl odkoupit, protože čtveřice nedokázala hodnověrným způsobem objasnit, kde k takovému množství dvaceti žilných měděných lan přišla,“ informovala tisková mluvčí policie Ludmila Světláková. 

Muže to ale neodradilo a našli si jinou sběrnu druhotných surovin na Litvínovsku, kde údajně dráty zpeněžili. Poškozené společnosti, podle odborného vyjádření znalce, vznikla hmotná škoda ve výši 850 tisíc korun. 

Kabely, které měřily přes tisíc metrů, byly odcizeny z rekonstruované železniční tratě, kde ležely před zmizením mezi jednotlivými sloupy a kdosi je odtamtud ukradl.