Veřejná doprava v Jihočeském kraji přechází na prázdninový provoz

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Na prázdninový provoz přechází veřejná doprava v Jihočeském kraji. Fungovat tak přestanou veškeré školní spoje. Rozhodl o tom krizový štáb kraje v čele s hejtmanem Martinem Kubou na svém úterním zasedání.

Převedení autobusové a drážní dopravy u smluvních dopravců Jihočeského kraje na prázdninový provoz začne platit od 4. března 2021 až do doby zahájení prezenční výuky. „Změna se týká celkem 1101 autobusových a 12 drážních spojů. Školní spoje jsou v době uzavření vzdělávacích zařízení minimálně vytíženy a jejich provoz je značně neekonomický. Kraj tímto opatřením týdně uspoří 2 miliony korun,“ stojí ve zprávě z tiskového oddělení Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Krizový štáb dále projednal aktuální epidemiologickou situaci a schválil poskytnutí respirátorů FFP2 pro pedagogické a nepedagogické pracovníky krizových škol a školek. Zároveň schválil zajistit parkování pro lékaře zapojené do očkování na modrých zónách v obcích Jihočeského kraje, které mají zóny zřízeny.