Vláda doporučila zavřít dětská hřiště, v některých obcích zůstávají otevřená

zdroj: Město Břeclav

BRNO, BŘECLAV – V souvislosti s vyhlášením dalšího lockdownu vláda doporučila obecním samosprávám, aby uzavřely dětská hřiště. Některé obce postupují podle doporučení, v některých se ale rozhodli, že hřiště zůstanou otevřená. Jejich návštěvníci ale musí dodržovat platná opatření.

V Brně vedení města nedoporučilo uzavírat dětská hřiště. „Dětská hřiště jsme nechali otevřená, protože věříme brněnským rodičům, že se dokážou řídit vlastním rozumem a dokážou udržovat rozestupy a hygienická doporučení,” sdělil na svém Facebooku náměstek primátorky Brna Petr Hladík. Město na každé hřiště umístí informační tabuli k dodržování hygienických opatření. „Nechceme bránit rodičům s malými dětmi v jejich aktivitě. Děti potřebují pohyb. Snažíme se pravidelně dezinfikovat pískoviště i herní prvky,” dodal Hladík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Břeclavi původně hřiště zavřeli, po žádosti občanů se však rozhodli zákaz odvolat. „Udělali jsme v těchto dnech kroky k dodržení všech hygienických podmínek, abychom zajistili bezpečný provoz dětských a workoutových hřišť a plácků. Samozřejmostí je dodržování všech opatření k zamezení šíření nákazy a dodržování odstupů a pravidel sdružování. Městská policie pohyb na hřištích a chování lidí sleduje. Pokud nebudou hygienická opatření dodržována, bude muset město venkovní hřiště uzavřít,” informovalo město na sociální síti.