Zoufalý stav ve Středočeských nemocnicích. Kde se nedostává se lůžek?

Ilustrační foto

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Po zasedání krizového štábu mělnické nemocnice přešla i nemocnice v Mělníku do stavu hromadného postiženi osob. Stejná situace je podle hejtmanky středočeského kraje Petry Peckové v Kutné hoře. Již  ve středu ohlásily stav hromadného postižení osob nemocnice v Benešově, Mladé Boleslavi a v Kolíně.

Nemocnice Mělník v souvislostí s akutním nedostatkem lůžek přesunová některá oddělení. Na budově W budou všechna lůžková oddělení určená COVID pozitivním pacientům. Najdete zde dvě oddělení infekce, oddělení dlouhodobé lůžkové péče a JIP.

Necovidoví pacienti budou přesunuti do pavilonu T (porodnice). Na druhém patře najdete interní oddělení, neurologii a JIP. Třetí je určeno pro akutní pacienty chirurgie, ortopedie, ORL a gynekologie. V posledním zůstává oddělení porodnice a neonatologie.

Všechny středočeské nemocnice přijímají další opatření k navýšení lůžek pro covidové pacienty. Klienti Léčebny dlouhodobě nemocných v Mladé Boleslavi byli převezeni do Mnichova Hradiště, nemocnice Nymburk rovněž uvolňuje místa na LDN. V Příbrami se přesouvají ze stejného důvodu a spojují další oddělení.

Nemocnice hledají posily!