Citroen srazil na přechodu pro chodce 78letou seniorku, ta potřebovala péči lékařů

foto: Policie ČR

HRADECKO – Policisté museli vyrazit v odpoledních hodinách k řešení dopravní nehody, při které dle prvotního zjištění řidička osobního auta Citroen pravděpodobně přehlédla starší ženu, která šla po přechodu.

K události došlo tento čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne v Hradci Králové za kruhovým objezdem ve směru do ulice Gočárova třída. „Chodkyni si převzali do péče lékaři. Provedená dechová zkouška vyloučila požití alkoholu u všech účastníků nehody,“ říká policejní tisková mluvčí Lucie Konečná. Nyní veškeré okolnosti této nehody vyšetřují hradečtí dopravní policisté.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté připomínají:

Vždy je potřeba dbát zvýšené pozornosti chodců a řidičů v silničním provozu. Při přecházení vozovky je třeba dbát ostražitosti a sledovat situaci okolo sebe. Důležité je také připomenout, že na přechodu nemá chodec absolutní přednost. Na druhé straně by také řidiči měli být více obezřetní a plně se věnovat řízení vozidla.