Dopravní podnik Ostrava omezí některé odpolední spoje tramvají a trolejbusů

foto: raš

OSTRAVA – Kvůli zpřísnění vládních pandemických opatření dočasně omezí Dopravní podnik Ostrava od pondělka 8. března odpolední spoje na některých svých linkách tramvají a trolejbusů. Omezení se týkají spojů jezdících po 16,00 hodině.

Změna se dotkne tramvajových linek číslo 6, 7, 8 a 10. Z trolejbusových spojů bude omezena linka 103. „Důvodem k tomuto kroku je výrazný pokles počtů cestujících po šestnácté hodině odpoledne,“ informovala mluvčí dopravního podniku Tereza Šnoblová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vytíženost na některých spojích po zpřísnění vládních opatření klesla o 30 procent. Na některých trolejbusových spojích dokonce o více než 60 procent. „Dopravní podnik disponuje spolehlivými měřicími systémy, díky kterým je schopný okamžitě vyhodnotit aktuální trendy v přepravní poptávce a reagovat na ně,” vysvětluje ředitel DPO Daniel Morys.

Cestující se proto nemusí obávat, že doprava zůstane omezena bez vyhlídky na změnu. Pracovníci dopravního podniku totiž budou pravidelně měřit počty cestujících. „Jakmile zaznamenáme nějakou indiferenci, okamžitě na poptávku našich cestujících opět zareagujeme,” řekl ještě Morys.