Hlídejte si svou platební kartu!

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Kateřina Knajzlová

ÚSTECKÝ KRAJ – Policisté šetří mnoho případů týkajících se ztráty či odcizení platební karty. Policie doporučuje hned několik opatření. 

,,O tom, že ztráta či odcizení platební karty znamená řadu nepříjemností pro jejího majitele, někteří poškození dobře ví. Čeká je cesta na policii a okamžité zablokování platební karty, jinak hrozí to, že s kartou bude někdo cizí manipulovat. Mostecká policie šetřila případy, kdy občané přišli o kartu. Například v únoru obvinila postaršího muže, který měl využít příležitosti a vniknout do neuzamčeného vozidla, ze kterého měl odcizit peněženku s platební kartou. S tou pak vyrazil několikrát k bankomatům, ze kterých chtěl vybrat nemalé peníze. To se mu naštěstí nepodařilo. Byl zachycen kamerou, kdy jeden mostecký policista ho na záznamu bezpečně poznal a policie ho již obvinila,“ informovala preventistka policie Pavla Kofrová.

Nedávno se neznámý pachatel zmocnil cizí platební karty, kterou asi našel v pouzdře mobilního telefonu. Mobilní telefon ztratil poškozený muž, který událost oznámil na policii. 

Mladá žena z Mostu ohlásila mosteckým policistům ztrátu platební karty. Dotyčná zatím přesně neznámo kde přišla o svojí kabelku, ve které měla kromě dokladů i platební kartu. 

Policie doporučuje, aby lidé svým dokladům věnovali zvýšenou pozornost, aby platební kartu a osobní doklady nenosili v peněžence, ale uložili je na jiné bezpečné místo. Dále varuje, aby lidé při výběru peněz z bankomatu a při platbě kartou byli obezřetní, nepřikládali k platební kartě nikdy PIN. Ale také doporučuje, že by neměli tašky a batohy, kde mají peníze, doklady a jiné cennosti, nosit na zádech, kam nevidí.