Kam v Kroměříži v době pandemie? Využijte interaktivní mapu

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Tipy na procházky, běh i cyklovýlety na území města naleznou Kroměřížané v nové interaktivní mapě. Autorem je koordinátor městské mobility kroměřížské radnice Martin Gabryš. Mapa je všem přístupná zdarma na webu.

Trasy jsou pro přehlednost rozděleny barevně. Tipy na procházky a běh jsou značeny zeleně a cyklovýlety růžovo-fialově. „Při kliknutí na trasu se dozvíte, jak je dlouhá, za jak dlouho ji můžete zdolat a pro koho je vhodná. Vlevo nahoře je menu, kde můžete vypínat a zapínat vrstvy v mapě a měnit podkladové mapy. Vpravo nahoře najdete nástroje jako je zoom, tisk mapy a určení polohy pomocí GPS,“ popsal Martin Gabryš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mapka by měla lidem pomoci hlavně v době, kdy kvůli vládním nařízením nemohou opustit katastr obce. „V době pandemie je kvůli opatřením proti šíření viru stále složitější nalézt vhodná místa na trávení volného času. Chtěli jsme lidem, a před jarními prázdninami speciálně rodinám s dětmi, přehledně ukázat možnosti, které v Kroměříži mají,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Foto: město Kroměříž