Na Vysočině začne očkování u praktiků. Dnes dorazí první vakcíny

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

KRAJ VYSOČINA – K praktickým lékařům na Vysočině by měly v průběhu dneška dorazit vakcíny AstraZeneca. Bude tak moci začít očkování seniorů 70+, ale i osob mladších 70 let.

Ministerstvo zdravotnictví naplánováno očkování těchto skupin od 1. března, zatím se však naplno nerozběhlo. To se teď ale změní. V ordinacích praktických lékařů se budou moci naočkovat nejen další senioři, ale i mladší lidé, kteří mají díky nějakému onemocnění vyšší riziko.

Z budoucích dodávek vakcíny AstraZeneca, která je vhodná k očkování i mimo očkovací centra, půjde do ordinací praktických lékařů minimálně polovina. „Naším zájmem je do očkování maximálně zapojit praktické lékaře. Je třeba, aby očkovací síť v kraji byla co nejširší a očkování bylo co nejvíce dostupné,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  
Vakcíny budou zatím rozdělovány vždy po jednom balení na ordinaci, každý praktický lékař, který si zaregistroval alespoň 100 pacientů, tedy obdrží 100 dávek vakcíny. V průběhu dneška by tak mělo být rozvezeno 1 100 dávek vakcín do prvních 11 ordinací. Zbývající část vakcín poslouží v příštích týdnech pro očkování pedagogů a nepedagogických pracovníků.