Náklaďák skončil převrácený v příkopu, zraněni byli i dva policisté

Zdemolovaný policejní vůz po nehodě u Kralic nad Oslavou. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Dopravní situaci na Vysočině dnes výrazně zkomplikovalo počasí. Policisté zaznamenali větší počet nehod, při kterých se zranili čtyři lidé. Tři z nich má na svědomí havárie nákladního auta mezi Náměští a Kralicemi nad Oslavou.

Jen v průběhu rána a dopoledne, od 6,00 do 10,30 hodin, vyjeli policisté ke třinácti dopravním nehodám. Před osmou hodinou ráno se na silnici mezi Nevcehlí a Urbanovem zranil při nehodě řidič osobního auta. Krátce před devátou hodinou se pak u Krasonic převrátil na bok sypač. Při této havárii naštěstí nedošlo ke zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Závažnější nehoda se stala dnes po půl desáté na silnici mezi Kralicemi nad Oslavou a Náměští nad Oslavou. „Řidič ze zatím nezjištěných důvodů najel s vozidlem na krajnici, a když se snažil vyjet znovu zpět do svého jízdního pruhu, dostal smyk a narazil do protijedoucího vozidla policie. To bylo odraženo na svodidla a nákladní vozidlo skončilo převrácené mimo komunikaci na poli,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

V policejním autě byli v době nehody dva policisté, kteří kontrolovali pohyb osob mezi okresy a zrovna přejížděli na další stanoviště. Oba, stejně jako řidič náklaďáku, utrpěli zranění, a tak je záchranáři převezli k ošetření do třebíčské nemocnice. Silnice 1/23 byla kolem poledne již zcela průjezdná. Během odpoledne ale ještě dojde k vyprošťování nákladního auta, a tak bude provoz v tu dobu řídit policejní hlídka.

.