Řidiče v kraji potrápí náledí a zmrazky, varují meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před náledím, které se bude vytvářet v jižní části republiky včetně Zlínského kraje. To se může objevit při poklesu teplot v noci na sobotu. Opatrní by měli být především lidé za volantem.

Po dnech jarního počasí dojde v noci z pátku na sobotu k poklesu teplot, které se budou pohybovat kolem -3 až -6 °C, při uklidnění větru mohou spadnout až na -8 °C. Mrazivé počasí s sebou přinese náledí a zmrazky, objevit se mohou i mrznoucí mlhy. Aktuálně vydaná výstraha vejde v platnost s páteční šestou hodinou večer a potrvá do sobotní desáté hodiny dopoledne.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Meteorologové varují před nebezpečím úrazů kvůli uklouznutí. „Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně,“ upozorňují odborníci z ČHMÚ.

Zdroj: ČHMÚ