Rodinám z požárem zničeného domu Strakonice zajistí nové bydlení

Požár domu ve Strakonicích (zdroj HZS Jihočeského kraje)

STRAKONICE – Bytový dům v části města Strakonice – Habeš v úterý 2. března v odpoledních hodinách zachvátil požár (podrobnosti se dočtete zde). Po řádění plamenů zůstaly čtyři rodiny bez střechy nad hlavou. Město Strakonice okamžitě, ještě ten samý den, poskytlo postiženým rodinám ubytování.

Jak informovala tisková mluvčí města Markéta Bučoková, dvě rodiny využily náhradní ubytování, zbývající lidé odešli ke svým příbuzným. Na středečním jednání rada města upřednostnila v přidělování bytů požárem postižené rodiny, kterým byly bezprostředně po jednání rady města, předány klíče od náhradního bydlení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Rodiny budou po dobu nezbytně nutnou ubytovány v náhradních bytech, které měly být přiděleny řádným žadatelům. Následně město připraví po technické stránce nové bydlení v lokalitě Bažantnice pro tyto rodiny s tím, že se počítá, že v horizontu měsíce se budou moci tito lidé přestěhovat do nového trvalého bydliště,“ uvedla Bučoková.

Města také každé z rodin poskytne z fondu pro občany postižené nenadálou událostí jednorázovou finanční pomoc ve výši 10 000 korun. Tyto finanční prostředky budou rodinám bezodkladně vyplaceny.

Rodinám byla nabídnuta i hmotná pomoc ze strany sociálního odboru. „Pracovnice poškozeným nabídly potravinovou pomoc, hygienické potřeby, ložní prádlo, oblečení. Zároveň zjistily možnosti podpory ze strany úřadu práce pro lidi postižené živelnou pohromou. Vykomunikovaly s úřadem práce pomoc a lidem předaly informace, jak postupovat v podání žádosti,“ dodala tisková mluvčí města Strakonice.