U Semilassa proběhne rekonstrukce vodovodu, počítejte s uzavírkou

Ilustrační foto

BRNO – Vodovod na Palackého třídě v Brně projde rekonstrukcí. Radní vybrali zhotovitele, kterým se stala firma Dopravní stavby Brno. Již nyní se zde pracuje na rekonstrukci kanalizace, chystá se také oprava tramvajové trati v trianglu Semilasso. Od poloviny března proto počítejte s uzavírkou.

„Na Palackého třídě v oblasti trianglu Semilasso v současné době provádíme opravu kanalizace za řádově 17 milionů korun. Od 15. března bude zahájena rekonstrukce vodovodu, jehož termín dokončení je stanoven nejpozději na 4. srpna 2021. Obě tyto stavby jsou v koordinaci s rekonstrukcí tramvajové trati, kterou zajišťuje Dopravní podnik města Brna. Ten nyní hledá na svoji část prací zhotovitele. Vše musí být dokončeno do konce srpna 2021,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková. Oprava vodovodu bude v délce 208 metrů v křižovatce ulic Palackého třída – Kosmova – Riegrova. Celkové náklady se vyšplhají na 8 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při těchto třech rekonstrukcích bude potřeba dopravního omezení. Přibližně od 15. dubna začne částečná uzavírka Palackého třídy v úseku Havlišova-Berkova, pozdější omezení si bude koordinovat zhotovitel rekonstrukce tramvajové trati. O veškerých omezeních město informuje na webových stránkách.