V Moravskoslezském kraji začnou opět platit prázdninové jízdní řády

foto: pxb

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Kvůli vládním omezením, které se týká pohybu osob, přistupuje vedení Moravskoslezského kraje k omezení jízdních řádů na regionálních linkách autobusů i vlaků. Některé změny začaly platit už 4. března. Další nastanou 7. března a 11. března.

„K úplnému zrušení dochází v kraji od 4. března u turistických linek. Důvodem je omezení pohybu osob nařízené vládou,“ informovala mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová. Ostatní regionální autobusy a vlaky v Moravskoslezském kraji pak budou dočasně jezdit jako o prázdninách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Prázdninový jízdní řád začne platit pro příměstské linkové autobusy v neděli 7. března. Jízdní řády u vlakových regionálních spojů pak naskočí do prázdninového režimu příští čtvrtek, tedy 11. března.

“Kvůli pandemii přecházejí jízdní řády na omezený režim. Vláda navíc kvůli boji s koronavirem omezila lidem pohyb mezi okresy, takže je jasné, že bude regionální dopravu využívat výrazně méně cestujících,” řekl krajský náměstek Radek Podstawka. Ten zároveň nevylučuje, že se omezení dotkne i leteckých spojů z Mošnova.

Doporučení krajských úředníků je takové, aby si cestující před jízdou určitě potřebné spoje vždy ověřili. Učinit tak mohou například na internetových stránkách www.kodis.cz.