Během dopoledne zasahovali hasiči u šesti dopravních nehod, u třech z nich museli vyprošťovat zraněné

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Hodně náročné dnešní dopoledne za sebou mají hasiči, kteří zasahovali jak na Královéhradecku a také na Rychnovsku. Hned několikrát bylo zapotřebí hydraulické vyprošťovací zařízení.

Jak potvrdila tisková mluvčí hasičů Martina Götzová, tak například na Královéhradecku došlo v městské části Třebeš k bouračce, při které narazilo osobní auto do stromu. Z vozidla museli hasiči jednu osobu pomocí hydraulického zařízení vyprostit a předat jí záchranářům. Na místě zasahovala profesionální jednotka z centrální stanice Hradec Králové.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

U Stěžer v části Hřibsko se srazila dvě osobní auta, jedno z nich po tomto střetu skončilo převrácené na bok a hasiči z něj opět pomocí hydraulického zařízení museli vysvobodit jednoho zraněného. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic.

„Na Rychnovsku museli hasiči vyprošťovat při nehodě osobního vozidla na silnici č. 14 v katastru Podbřezí, části Chábory. Automobil vyletěl ze silnice a skončil v několikametrové vzdálenosti převrácený na střeše,“ říká mluvčí hasičů. Na místě zasahovala profesionální jednotka z Dobrušky a pomocí hydraulických nůžek vyprostila jednoho zraněného, který skončil v péči zdravotnické záchranné služby.