Frýdek-Místek chce vybudovat slunící plochy a přístup do vody

Voda a relax. Ilustrační foto: K. Bílková.

FRÝDEK-MÍSTEK – Město chce zlepšit kvalitu života, břeh Ostravice v centru města by měl projít citlivou rekonstrukcí, možná nabídne i plochu na relaxaci a koupání.

Město prozatím pracuje na záměru, město zjišťuje názor veřejnosti a nabádá občany, aby ji také vyplnili. Anketu můžete vyplnit na webových stránkách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vše je zatím ve fázi záměru. O záměru jednáme s Povodím Odry, které je vlastníkem pozemků podél řeky, na kterých by měly plochy vzniknout. Už teď bychom ale rádi znali názor veřejnosti na tento záměr. Proto jsme připravili dotazník, ve kterém nám lidé budou moci sdělit své návrhy a názory na budoucí podobu nábřeží, umístění slunících ploch a dalších prvků, které by přispěly k většímu využití této přírodní plochy. Názory veřejnosti budou následně zahrnuty do formulace zadání pro zhotovení návrhu budoucí podoby břehů řeky Ostravice v centru města,“ dodal Ondřej Zdvomka z města.

Po říčním koupališti U Žida by měly vzniknout například slunící plochy, jak je známe ze sousední Ostravy.