Jezdíte vlakem ze Šternberka do Uničova? Od zítřka vlaky na několik měsíců nahradí autobusy

ŠTERNBERSKO, UNIČOVSKO – Koncem ledna České dráhy informovaly o výlukách na modernizované trati z Olomouce do Šumperku. V únoru proběhlo několik krátkodobých výluk, od zítřka začíná výluka v úseku mezi Šternberkem a Uničovem, která potrvá nepřetržitě několik měsíců. Po tuto dobu budou všechny vlaky nahrazeny náhradními autobusy.

V tomto článku jsme vás informovali o čtyřech krátkodobých výlukách na modernizované trati z Olomouce do Šumperku, které proběhly v únoru. Od zítřka, tedy od 9. března, začíná dlouhodobá nepřetržité výluka v úseku Šternberk – Uničov, která potrvá až do 8. září. Po tuto dobu budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. S ohledem na delší jízdní doby po silnicích autobusy jedou podle výlukového jízdního řádu. „Výlukové jízdní řády budou vyvěšeny také ve všech dotčených stanicích a zastávkách,“ informovala mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Umístění zastávek náhradních autobusů je uvedeno pod výlukovým jízdním řádem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .