Jihlavané mohou pomoci řešit aktuální problémy města. Stačí vyplnit dotazník

JIHLAVA – Magistrát města Jihlavy nechal sestavit dotazník k řešení palčivých problémů ve městě. Potřebuje zjistit, na které podněty vzešlé z akce Probereme Jihlavu se zaměřit nejdříve, tedy co je pro obyvatele nejvíc aktuální. Vyplnit dotazník můžete už dnes.

Díky akci Probereme Jihlavu se na jihlavském magistrátu sešla na začátku letošního roku téměř tisícovka podnětů. „My je teď musíme roztřídit a určit si priority. Od lidí nyní potřebujeme poradit, co je z toho všeho nejdůležitější. Co můžeme nazvat takzvaným rodinným stříbrem a čím se opravdu zabývat,“ vysvětlila primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Magistrát zajímá nejen to, co občany města trápí, ale i to, zda podle Jihlavanů město žije, nebo se zde lidé nudí. A také co podle nich dělá Jihlavu Jihlavou. „Je to hokej? Zoologická zahrada? Nebo jsou to cyklostezky? Chceme také vědět, co chybí obyvatelům ve všech částech našeho města. Ať už je to Pístov, Helenín nebo třeba Kosov. Je to pro nás opravdu důležité,“ dodala Karolína Koubová.

Dotazník má 19 otázek a zabere zhruba 25 minut času. Je samozřejmě anonymní. Lidé jej mohou vyplňovat jak online, tak i v tištěném měsíčníku Ježkovy oči. V tom případě je ale nutno vyplněný dotazník donést na magistrát nebo na příslušný osadní výbor. Anketa bude zájemcům k dispozici do 23. března.