Labrador bez čipu pokousal teriéra, majiteli hrozí pokuta

Ilustrační foto

BRNO – Jen malá chvilka stačila k tomu, aby neočipovaný kříženec labradora vběhl na dvorek obřanského rodinného domu a pokousal tam druhého psa. Majitelka s ním musela na ošetření na veterinu, pánovi agresivního zvířete nyní hrozí pokuta.

Vše se seběhlo během malé chvíle, majitelka pokousaného teriéra nestačila ani zareagovat. Hlídce vypověděla, že na její dvůr vběhl labrador bez náhubku a vodítka a napadl jejího psa. Zvíře přijel odchytit strážník odchytové služby, jelikož nemělo čip, nebylo možné zjistit, komu patří. Pes proto putoval do útulku městské policie. Se zraněným psem jeli jeho majitelé na veterinární ošetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Majitele agresivního psa se podařilo vypátrat až ve večerních hodinách. Do útulku přišel jednapadesátiletý muž a prokázal, že mu zvíře patří. Tvrdil také, že mu uteklo otevřenými dveřmi,“ řekl tiskový mluvčí Pavel Šoba. Případ byl postoupen správnímu orgánu, u kterého majiteli hrozí pokuta za porušení městské vyhlášky o pohybu psů a je také podezřelý z nesplnění povinnosti mít psa opatřeného čipem. Počítat také musí s tím, že majitelé teriéra si budou nárokovat vzniklou škodu.