Muž z Pelhřimovska požadoval peníze s nožem v ruce. Odsouzen byl už sedmnáctkrát

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – Policisté zadrželi muže podezřelého z loupežného přepadení, který chtěl v minulém týdnu pod hrozbou násilí získat peníze. Pachatel byl následně obviněn a skončil ve vazbě. Hrozí mu až deset let za mřížemi.

K incidentu došlo ve středu 3. března kolem sedmé hodiny ráno na parkovišti na ulici Rynárecká v Pelhřimově. Čtyřicetiletý muž si zde vyhlídl jiného muže, zničehonic k němu přistoupil a požadoval peníze. Došlo i na výhružky, jejichž naléhavost agresor zdůrazňoval tím, že v ruce držel nůž. „Z obavy o život a zdraví mu napadený muž vydal drobné mince, které měl zrovna při sobě a útočník z místa odešel. Ke zranění přepadeného muže nedošlo,“ informovala mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policistům se podařilo pachatele hned následujícího rána vypátrat. Jak záhy zjistili, zadržený muž má za sebou pestrou trestní minulost, z posledního vězení vyšel v září loňského roku. „Obviněný muž byl již v minulosti pro různorodou trestnou činnost sedmnáctkrát soudně trestán a vykonal několik nepodmíněných trestů. Naposledy byl odsouzen v polovině roku 2017, mimo jiné také pro trestný čin loupeže,“ dodala Stanislava Rázlová.

Recidivista si nyní opět vyslechl obvinění z loupeže, poté jej policisté eskortovali do vazební věznice. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.