Potřebujete cestovat do jiného okresu? Kontrole policistů se pravděpodobně nevyhnete

OLOMOUCKÝ KRAJ – Omezení pohybu mezi okresy dnes platí přesně týden. Policisté ve spolupráci s armádou a Celní správou kontrolovali dodržování vládních nařízení za jména na hranicích okresu. Dnes zveřejnili statistiku za první týden, ze které je patrné, že kontrolám se s největší pravděpodobností nevyhnete a cestovat mezi okresy můžete jen z opodstatněných důvodů.

Státní policie dohlíží na dodržování všech vládních opatření proti šíření onemocnění covid–19. V minulém týdnu, tedy od 1. do 8. března, provedli v Olomouckém kraji 32 000 kontrol. Při nich zaznamenali přes 300 přestupků. „Většinou se jednalo o porušení pohybu osob bez ochrany dýchacích cest nebo zákazu nočního vycházení. Na hranicích okresů jsme za týden nepovolili vjezd téměř 700 vozidlům,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Kontroly pohybu provádějí na 170 stanovištích v kraji. Policistům vypomáhá přes 300 vojáků a 20 příslušníků Celní správy. Kontroly probíhají nejen na hranicích okresů, ale dohlížejí také na dodržování veškerých opatření vlády na území měst a obcí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

O víkendu policisté nezaznamenali výrazný nárůst porušování nařízení. Počty kontrol a zjištěných přestupků odpovídali všedním dnům. Za sobotu a neděli provedli podle Hejtmana přes 8 133 kontrol. Zaevidovali 157 přestupků a z hranic okresů vrátili 175 vozidel. Také se zaměřili na kontroly turistických lokalit v kraji, při kterých nezaznamenali žádné problémy. „Doposud jsme se při kontrolách setkali u většiny občanů s pochopením. Lidé vnímají důležitost dodržování vládních opatření a my jim za to děkujeme,“ oceňuje Hejtman.