Silně podnapilý řidič naboural do sloupu veřejného osvětlení. Utrpěl zranění

Silně podnapilý muž naboural v Českých Budějovicích do sloupu veřejného osvětlení (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Víkendová večerní vyjížďka osobním automobilem se nevyplatila třiapadesátiletému muži. Ten totiž v krajské metropoli na jedné z křižovatek vyjel mimo silnici a v jízdě pokračoval na chodníku, kde ho zastavil až sloup veřejného osvětlení. Ukázalo se, že muž je pod vlivem alkoholu.

Silně podnapilý muž z Českobudějovicka se rozhodl v sobotu 6. března v podvečer řídit automobil. „S vozidlem značky Honda jel krátce před půl osmou hodinou ve směru od ulice Matice Školské k ulici J. Dietricha. V prostoru křižovatky ulic Čechova a M. Vydrové vyjel mimo komunikaci. Ulicí Čechova pak pokračoval v jízdě po chodníku a zastavil ho až sloup veřejného osvětlení, do kterého narazil,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Silně podnapilý muž naboural v Českých Budějovicích do sloupu veřejného osvětlení (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při nehodě muž utrpěl zranění a byl převezen do českobudějovické nemocnice. Zde se podrobil dechové zkoušce. „Řidič nadýchal téměř čtyři promile a s naměřenými hodnotami souhlasil,“ uvedla policejní mluvčí.

Případ řeší českobudějovičtí dopravní policisté. Ti také zjistili, že muž nebyl pravděpodobně připoután bezpečnostním pásem. Při nehodě vznikla škoda na vozidle i na sloupu veřejného osvětlení v celkové výši 230 000 korun.