Téměř prázdné silnice lákají řidiče k vyšší rychlosti, přes sto šoférů bylo pokutováno

ilustrační fotografie

KRÁLOVÉHRADECKO – Od pátku do neděle v uplynulém týdnu načapali policisté 111 řidičů, kteří překročili maximální povolenou rychlost. Na pokutách vybrali skoro 72 tisíc korun. Obzvláště jeden sjezd z dálnice láká šoféry k vyšší rychlosti.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, v celém Královéhradeckém kraji z celkového počtu 111 hříšníků bylo pokutováno 102 řidičů a 9 přestupků bylo nahlášeno správním úřadům. Nejvyšší překročená rychlost byla naměřena v Novém městě nad Metují, kde je povolená maximálně padesátka, ale řidič jel 97 kilometrů za hodinu. „Dalším místem, kde řidiči často překračují rychlost je sjezd z dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. Zde policisté řešili 17 přestupků,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté upozorňují:

Upozorňujeme řidiče i další účastníky silničního provozu, že policisté i v době omezení volného pohybu osob mezi okresy, které kontrolují společně s vojáky a celníky, dohlížejí ve vyšší míře i na dodržování pravidel silničního provozu, tedy hlavně na kontrolu nejvyšší povolené rychlosti, která bývá jednou z nejčastějších příčin všech dopravních nehod.