VIDEO: Já tu jen usnul, vymlouval se zloděj

ilustrační foto

BRNO – Poslední únorovou noc se do prodejny galanterie blízko Mendlova náměstí vloupal osmadvacetiletý muž. Nevěděl, že ho sleduje na kamerovém systému majitel, který zavolal na tísňovou linku policie.

Do provozovny se mladík dostal oknem, celou ji prošmejdil, prohledal zásuvky a do tašky si schoval prázdný příruční trezor a čtyři vzorníky. Hlídky vyrazily hned na místo i se služebním psem. Od majitele prodejny věděli, že zloděj je stále uvnitř. Když ale kontrolovali objekt, jakoby se muž vypařil. Nakonec policisté mladíka našli schovaného hned za vchodovými dveřmi, kde byl zaházený látkami. Když jej policisté vytáhli z úkrytu, dělal velmi překvapeného. Vymlouval se, že se do obchodu nevloupal, že tam pouze usnul. „Nyní může mladík skončit opět za mřížemi, odkud byl vloni v záři propuštěn na svobodu,“ uvedla mluvčí policie Petra Hrůzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.