Za alkohol muž nezaplatil. Na to, že je zrovna v podmínce, nehleděl

JIHLAVA – Jak snadné je odejít z obchodu bez placení si myslel recidivista, který o víkendu opakovaně kradl v jihlavském obchodě. Nyní čelí podezření z trestného činu, za nějž v případě obvinění hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.

Čtyřiatřicetiletý muž přišel v sobotu 6. března po páté hodině večer do obchodu, z regálu vzal osm lahví alkoholu a schoval si je do batohu. Poté se vydal směrem k pokladnám, kde prošel, aniž by zaplatil. Alkohol muž po úspěšné krádeži ve městě prodal a povzbuzen tím, že si jej v obchodě nikdo nevšiml, se tam vydal druhý den znovu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Odcizil dalších osm lahví s různými druhy rumu. Se zbožím ukrytým v batohu se opět snažil odejít bez zaplacení. Muže ale zastavil pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová. Při krádežích vznikla celková škoda za téměř čtyři tisíce korun.

Policisté zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl již za majetkovou trestnou činnost odsouzen a na konci loňského roku dostal několikaměsíční podmínku. Nyní navíc kradl v době nouzového stavu, za což hrozí až osmiletý pobyt ve vězení. Případ policisté dále prověřují.