Anonym pohrozil bombou. Strážníci v Litovli prohledali nádraží a polikliniku

Nádraží v Litovli, mapy.cz

LITOVEL – Na adresu několika institucí v České republice byl v únoru doručen anonymní e-mail s varováním, že v jedné z nemocnic a v prostředcích hromadné dopravy vybuchne bomba. Strážníci Městské policie Litovel bylI republikovou policí požádánI o zabezpečení objektů v Litovli.

„Na adresy několika institucí v ČR byl doručen anonymní e-mail obsahující informaci, že dojde k výbuchu v jedné z nemocnic a prostředcích hromadné dopravy,“ napsala 12. února policie na svém Twitteru. Republiková policie požádala Městskou policii Litovel, aby zabezpečila polikliniku a nádraží v Litovli. „Samozřejmě, že žádná bomba nalezena nebyla,“ uvedl Ludvík Opletal, strážník městské policie v Litovli. Policie po autorovi výhružky pátrá. Za šíření poplašné zprávy mu v případě odhalení hrozí až pobyt za mřížemi, jeho situaci zhoršuje fakt, že země byla v nouzovém stavu, takže policie byla plně vytížená. Opletal ještě poznamenává, že autoři anonymních oznámení většinou odhaleni jsou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .