Děti pomohou nazdobit velikonoční strom na náměstí

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Blížící se velikonoční svátky znamenají jediné – výzdobu na valašskomeziříčském náměstí! Středisko volného času Domeček ve spolupráci s městem připravilo pro děti jedinečnou zábavu, při které také zvelebí veřejné prostranství.

Podtitulem akce je Vyfukuj, stříhej, lep a kresli, kdy cílem je ozdobit velikonoční strom na náměstí. Do čtvrtka 18. března tak děti mohou nosit do Domečku své výtvory s jarní a velikonoční tématikou. Fantazii se meze nekladou, může se jednat o ptáčky, vajíčka, kytičky či co vás napadne. Pořadatelé poté v pondělí 22. března ozdoby zavěsí na strom. Při akci mohou vše obyvatelé sledovat na webkameře města.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Hledali jsme způsob, jak v dnešní nelehké době adekvátně oslavit začátek jara a velikonoční svátky a přiblížit je tak dětem. Rozhodli jsme se je zapojit formou akce Vyzdob si své náměstí. Věříme, že děti a rodiče tuto příležitost využijí a pomohou nám oslavit svátky jara,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková. Město také dodá velké kraslice, kterými vyzdobí nejen náměstí, ale i první nádvoří zámku Žerotínů. Občané města pak toto ozvláštnění budou moci obdivovat během velikonočních svátků.