Hlídka pomohla opravit seniorovi jeho invalidní vozík

Ilustrační foto

BRNO – Seniorovi se na nákupech pokazilo jeho elektrické kolečkové křeslo, jelikož ho nedokázal sám zprovoznit, zavolal na pomoc hlídku městské policie. Ta mu vozík opravila a senior s poděkováním odjel i se svou manželkou domů.

V Bystrci se vydal senior na nákupy do obchodu, bohužel se mu však vyskytla technická závada na jeho vozíku. Jelikož měl zablokovaná kola, nebylo možné křeslo odtlačit, muž se proto obrátil na linku 156, kde uvedl svůj problém. Na místo dorazili strážníci, kteří se pokoušeli vozík zprovoznit. „Zatímco se hlídka pokoušela odblokovat kola, strážník dozorčí služby informoval o vzniklé situaci seniorovu manželku,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Žena přišla až ve chvíli, kdy se podařilo kola křesla rozpohybovat a tím ho uvést do provozuschopného stavu. Muž byl hlídce velmi vděčný a několikrát jí poděkoval. Poté se i se svou ženou odebral domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.