Očkovací centrum rozšiřuje dny očkování, začíná očkovat také kantory

Ilustrační foto.

BOHUMÍN – Místní očkovací centrum, které není jednoduché najít, protože figuruje pod hlavičkou okresního města Karviné, naočkovalo přes 200 občanů.

Očkovat se začali zaměstnanci škol, a to jak pedagogičtí, tak nepedagogičtí. Pokračuje také očkování starších seniorů a zdravotníků. Klienti mají možnost si vybrat, kde se chtějí nechat naočkovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zaznamenáváme i řadu dotazů, zda se lidé mohou nechat naočkovat u svého praktického lékaře. V tomto případě platí, že se nelze zaregistrovat na více míst najedou, proto si lidé musí vybrat, kterou variantu preferují. Dodání očkovací látky praktickým lékařům je podmíněno minimálním odběrem 100 dávek. Praktičtí lékaři tedy musejí mít dostatečný počet zaregistrovaných pacientů, jinak nemohou s vakcinací začít,“ dodává Igor Bruzl z města.

Lidé, kteří netuší, jak se zaregistrovat či senioři, kteří nemají přistup k internetu, mohou volat na telefonní číslo 731 531 731, na kterém jim Sociální pracovnice radnice poradí. Během víkendu byli očkováni především zaměstnanci škol, kterých centrum naočkovalo na 150.