Padlo obvinění z nedbalosti v zábavním parku, kvůli které se zranilo šest dětí a jeden dospělý

HRADECKO – Policisté od konce srpna minulého roku vyšetřovali událost, při které se uvolnil a převrátil skákací hrad. Nyní je trestně stíhán 51letý muž z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, který byl zodpovědný za provozování atrakcí v zábavním parku.

K nešťastné situaci došlo v Chlumci nad Cidlinou. Obviněnému muži je kladeno za vinu, že po dovozu skákacího hradu ze zahraničí ho dal do používání, aniž by ho nechal schválit v České republice v souladu se zákonnými bezpečnostními normami. Také při používání atrakce nerespektoval a nedodržoval bezpečnostní požadavky. Skákací hrad měl vydržet maximální sílu větru 38 kilometrů za hodinu, bohužel v dané chvíli vítr foukal 52 kilometrů za hodinu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Špatným ukotvením se skákací hrad, na kterém bylo nejméně 7 dětí ve věku 3-12 let, odtrhl od kotvících bodů. Následně se převrátil, vznesl do vzduchu i s dětmi a odlétl do vzdálenosti přibližně 26 metrů, kde dopadl a zastavil se o jiné pevně ukotvené skákací atrakce,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová. Děti během letu a dopadu z hradu vypadly a utrpěly zranění, která byla lékařským posudkem kvalifikována jako těžká újma na zdraví. Zraněn byl také jeden dospělý člověk, který byl skákacím hradem sražen. Bylo opravdu jen velkým štěstím, že nedošlo k těžkým zraněním, nebo úmrtí.

Jednapadesátiletému muži nyní hrozí tučná pokuta, nebo pobyt za mřížemi v délce od 6 měsíců do 4 let.