Pod jeřábem se v Napajedlích utrhla krajnice, skončil převrácený v plotě

Foto: Policie ČR

NAPAJEDLA – Silnici mezi Napajedly a Topolnou uzavřela dnes nehoda kolového jeřábu. Ten se při jízdě převrátil na bok a zůstal ležet na oplocení rodinného domu. Hrozivě vypadající havárie se naštěstí obešla bez zranění.

K události došlo dnes krátce po půl desáté dopoledne. „Jednačtyřicetiletý řidič jeřábu při jízdě ve směru od Napajedel do obce Topolná najel na pravou stranu krajnice, ta se pod ním utrhla a řidič sjel s jeřábem mimo komunikaci, kde se převrátil na bok. Poškodil přitom oplocení rodinného domu,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Dechová zkouška byla u řidiče negativní.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo vyrazili hasiči ze Zlína a Otrokovic. „U vozidla došlo k úniku hydraulického oleje. Dalšímu úniku zabránili hasiči,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Kvůli vyprošťování jeřábu zůstala cesta na několik hodin uzavřená a dopravu řídili policisté. Provoz se obnovil až po půl šesté odpoledne. „Škoda na jeřábu, oplocení a krajnici se předběžně vyšplhala na více než půl milionu korun. Dopravní policisté přestupek vyřešili na místě v příkazním řízení,“ dodala Monika Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje