Pytlák lovil zvěř jako na Divokém západě. Střílel s ním i nezletilý chlapec

SVITAVSKO – Osmadvacetiletý pytlák s nezletilým chlapcem nelegálně stříleli na vysokou zvěř v mysliveckých honitbách v okolí Moravské Třebové. Zvěř lovili jak na Divokém západě. Policie jim prokázala ulovení dvou kusů v hodnotě nejméně 37 tisíc korun.

Lov zvěře v České republice podléhá pravidlům mysliveckého sdružení, jehož členové na něj mohou za přesně daných podmínek pozvat i hosta, ale to pouze za předpokladu, že bude dodržovat zásady správného mysliveckého chování a etiky. V tom případě jde o významnou událost v životě myslivce i pozvaného hosta a zejména prováděný lov je legální záležitostí. V opačném případě to může skončit i zahájením trestního stíhání, které nyní řeší kriminalisté na Svitavsku.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Na přelomu roku měl osmadvacetiletý muž a vlastník zbrojního průkazu s nezletilým chlapcem nejméně pětkrát vyrazit do mysliveckých honiteb v oblasti Moravské Třebové lovit vysokou lesní zvěř a k tomu užít dlouhé lovecké střelné zbraně bez vědomí jejich majitele. Ve střelbě na zvěř se měli střídat a tím neoprávněně ulovit koloucha siky japonské a srnu srnce obecného v hodnotě nejméně 37 tisíc korun,“ informovala policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

Oba muži se k popsanému skutku doznali. Dospělého muže svitavští kriminalisté obvinili ze spáchání přečinu pytláctví. Obviněnému hrozí v případě uznání viny před soudem až dvouletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Protiprávním jednáním nezletilého se také bude zabývat soud.

Ilustrační foto