Rodiče, pozor, za jesle platit nebudete

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Epidemická situace se zhoršila, a proto byly začátkem měsíce nuceny zavřít nejen první třídy základních škol, ale také školky mateřské a jesle. Protože jesle momentálně nemohou být využívány, bude rodičům poplatek odpuštěn.

Vzhledem k současné situaci muselo dojít začátkem března také k uzavření Jeslí Orlická. Proto se město rozhodlo odpustit rodičům měsíční paušální poplatek za pobyt dětí v jeslích. Dalším z důvodů byla také komplikace se zajištěním stravy, tu odebírají jesle z vedlejší mateřské školky, která musela být také uzavřena. Momentálně je v jeslích přihlášeno okolo šedesáti dětí, celková odpuštěná částka se vyšplhá k necelým 130 tisícům korun. „Odpuštění poplatku, i když zařízení není využíváno, není bohužel v dnešní koronavirové době samozřejmost. Z naší strany to považujeme především za vstřícný krok vůči rodinám, které v současné době upřednostnily péči o děti v bezpečnějším domácím prostředí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.