Termíny na antigenní testy jsou plné. Povinné testování zahltilo kapacity

OLOMOUCKÝ KRAJ – Odběrová místa v Olomouckém kraji zahltili zájemci o antigenní testy. Poptávka prudce stoupla po zavedení povinného testování zaměstnanců ve firmách. Kapacity testování jsou většinou plné, i když je nemocnice navýšily. Lidem nezbývá, než sledovat, jestli někdo nezruší zarezervovaný termín.

Odběrová místa jsou v Olomouckém kraji jsou zřízena ve všech nemocnicích, bezplatné antigenní testy provádí také Charita Zábřeh v Katolickém domě na Sušilově ulici. Po zavedení povinnosti testovat zaměstnance firem nad 50 zaměstnanců se zájem o antigenní testy enormně zvýšil. Plno je ve Fakultní nemocnici v Olomouci, a to přesto, že nemocnice kapacitu navýšila. Neuspějete ani ve Vojenské nemocnici Olomouc. Stejná situace je i v nemocnicích Středomoravské nemocniční k Prostějově, Přerově a Šternberku. „Kapacity na testování jsme v nemocnicích v Prostějově a ve Šternberku zdvojnásobili, přesto jsou opět plné. Termíny testování vypisujeme asi jednou za 14 dní, doporučuji sledovat náš rezervační systém koncem tohoto týdne, kdy budou vypsány nové termíny,“ uvedla mluvčí nemocnic skupiny AGEL Radka Miloševská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Příznivějších situace je pouze v Jesenické nemocnici, kde jsou dnes volné ještě tři termíny na zítra a další v příštích dnech.

Po firmách nad 50 zaměstnanců, které musely začít testovat v minulém týdnu, nařídilo Ministerstvo zdravotnictví povinné testování také veřejné správě. Nejpozději od 10. března musí úřady zajistit antigenní testy prováděné poskytovatelem zdravotních služeb nebo samotesty, a to s frekvencí alespoň jedenkrát za týden.