V soutěži Hasič roku bodoval zásah jihomoravských hasičů při srážce tramvaje s trolejbusem

zdroj: HZS JMK

BRNO – V úterý bylo konečně jihomoravským hasičům a zástupci zdravotní záchranné služby předáno ocenění za umístění v prestižní anketě Hasič roku 2019 za zásah dne 1. dubna v Brně na Křenové ulici. Výsledky byly zveřejněny v prosinci minulého roku.

Termín slavnostního vyhlášení výsledků 11. ročníku ankety Hasič roku 2019 byl kvůli koronavirovým opatřením opakovaně odsouván. V kategorii Zásah roku obsadil 3. místo zásah jihomoravských hasičů z 1. dubna 2019, o kterém jsme psali v článku. V Brně na ulici Křenová se stala vážná dopravní nehoda tramvaje a trolejbusu, při které se zranilo 40 osob. „Díky výborné organizaci a spolupráci zasahujících složek se podařilo v krátké době vyprostit, poskytnout přednemocniční péči a transportovat do zdravotnických zařízení všechny zraněné účastníky nehody,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Ředitel územního odboru Brno-město Petr Oháňka v úterý předal ocenění za úspěšné umístění a poděkoval za odvedenou práci u zásahu a výbornou spolupráci se záchrannou službou. Všechny zasahující tak symbolicky zastoupil a ocenění přijal velitel zásahu Martin Lepka, územní řídící důstojník Bronislav Kocman a zdravotnický záchranář Daniel Bartošek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.