Velké očkovací centrum začne v Jihlavě fungovat už tento týden

 

JIHLAVA – Jihlavské očkovací centrum zahájí pozítří svůj provoz. První den bude zkušební, v dalších dnech se bude očkování odvíjet především od množství vakcín. Autobusovou dopravu do Hruškových Dvorů budou mít očkovaní zdarma.

V příštích týdnech by měly na Vysočinu dorazit větší dodávky vakcín, zvyšují se i počty osob registrovaných k očkování. Kraj proto urychluje termíny otevření velkých očkovacích center. To jihlavské, na adrese Hruškové Dvory 123, začne fungovat už ve čtvrtek 11. března odpoledne.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Další provoz centra je od pondělí 15. března plánován v době od 13:30 do 18:30. V tento den začnou navíc jezdit i posilovací spoje. „Autobusová linka č. 4 bude jezdit v pravidelných třicetiminutových intervalech z Masarykova náměstí na zastávku Swoboda Stamping a zpět, a to včetně víkendů. Cestující s dokladem o očkování budou mít cestu tam i zpět zdarma,“ uvedl radní Jihlavy pro dopravu Jaroslav Vymazal.

Do plného provozu se očkovací centrum dostane až v průběhu dubna, kdy je avizováno dodání většího množství vakcín. V souvislosti s tím město počítá s přidáním dalších spojů.