VIDEO: Hledá se nenechavý rakvář!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Pražští kriminalisté pátrají po neznámém muži, který krade ze zaparkovaných vozů střešní boxy. Škoda již přesáhla dvě stě tisíc korun. Pokud muže se specifickou chůzí poznáváte, kontaktujte prosím linku 158.

Již šest případů krádeží střešních boxů ze zaparkovaných vozidel evidují pražští kriminalisté od počátku tohoto roku,“ informoval policejní mluvčí Richard Hrdina. Pachatele se v jednom případě krádeže boxu podařilo zachytit kamerou. Na záznamu je vidět, jak muž přichází k zaparkovanému vozidlu, postupně odmontuje celý box, ten si vloží na rameno a odejde neznámo kam.

Během krádeží boxů se podařilo odcizit i lyžařské vybavení a tak škoda přesáhla částku dvě stě tisíc korun. Je rovněž možné, že krádeže má na svědomí několik osob. Na záznamu kamery je také patrné, že neznámý muž má specifický styl chůze. Výrazně kývá horní polovinou těla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pokud muže poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte prosím linku 158. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Skutků se totiž dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu. Video naleznete na tomto odkazu.